• Harita ve Rotalama

Harita ve Rotalama Çözümleri

GeoWix rotalama ve dağıtım planlama çözümleri, Türkiye'nin en güçlü zaman katmanlı rotalama algoritmasını barındırmaktadır. Geowix optimum gerçek zaman, trafik veri ve historik zaman katmanı üzerine çalışır ve rotalamada nokta bazlı gerçek zamanları baz alır. Optimizasyon ve verimliliği amaçlayan, teknolojik bir çok yeni katmanı ve harita modüllerini kapsayan, akıllı dağıtım sistem entegrasyonudur.

Aylık,haftalık ve günlük siparişlerinizde hızlı ve dinamik rotalamalar yapabilirsiniz. Yüksek hacimli ve dinamik siparişlerinizi exit-line yönetim modülü ile bütünleşik çözer ve en uygun dağıtım rota planlaması ile birlikte gps saha rota uyumuyla birlikte yönetim imkanı sağlar. Dağıtım süreçlerinizdeki maliyet ve müşteri verimliliğinizi etkin yönetebilir, dağıtım kapasitelerinizi artırabilirsiniz. Nokta bazlı kar ve zararlarınızı gerçek zamanlı ve online veri yönetim algoritması ile birlikte uçtan uca yönetmenize imkan sağlar.

Gps verisi ve mobil uygulamalar ile entegre çalışarak dağıtımda bütün süreçlerinizi yönetmenizi sağlar. Basit ve etkin harita mödülü sayesinde dinamik bir şekilde siparişlerinizi değiştirebilir, yeni rotalar oluşturabilir ve tüm bu aşamalarda zaman sürelerini görebilirsiniz. Rota sapmalarını anlık takip eder ve sizi uyarır. Mobil uygulama ile birlikte online iş ataması ve değişiklikleri anında şöföre iletebilir ve tüm verileri, evrakları ve süreçleri online veriler ile sisteminize anında aktararak iş takibini yapabilirsiniz. Zaman katmanlı kapasite yönetimi sayesinde, dağıtım süreçlerinizde %35'e varan oranlarda maliyet optimizasyonu sağlar. Noktasal bazlı gerçek maliyet analizi ile birlikte dağıtım noktalarınızın performansını anında takip, kıyaslama ve raporlama imkanı verir. Rotalama algoritması diğer modüller ile entegre çalışabildiği gibi ayrı bir modül olarakta çalışabilir. Kullandığınız yazılımlar ile kolay entegre edilerek çalışabilir ve şirketinizin dağıtım siparişleriyle bütünleşik çalışabilir.

ROTALAMA İLE İLGİLİ İŞ MODÜLLERİMİZ VE KULLANIM ALANLARI

  • Dinamik Sipariş Yönetimi
  • Haftalık Sipariş ve Dağıtım Planlama
  • Satış ve Müşteri Temsilcisi Bölge Planlama

Dinamik Sipariş Yönetimi

Dinamik sipariş yönetiminin rotalama algoritması ile dağıtımlarınızda optimum rota, optimum tasarruf sağlayabilirsiniz. Günlük slot bazlı dinamik dağıtım planlama yada haftalık veya aylık dağıtım planlamalarınızı yapabilir, sevkiyat takvimi oluşturabilirsiniz. Bu şekilde öngörülen maliyetlerinizi görebilir ve dağıtımlarınızda ciddi tasarruflar sağlayabilirsiniz.

Araçlardan gelen GPS verileri ile planlanan rotanın toplam kilometre değerini örtüştürerek aradaki farkları sefer bazlı olarak maliyetlendirebilirsiniz. Araç navlun satış & alış sözleşmelerinizi oluşturarak otomatik faturalamalar oluşturabilirsiniz. Araç işletme yönetimiyle birlikte sefer bazlı ve noktasal kar zarar maliyetlerini yönetebilirsiniz.

Haftalık Sipariş ve Dağıtım Planlama ve Yönetimi

Satış kanallarınızın performansına göre Haftalık veya günlük dağıtım rota planlaması yapabilir ve dağıtım takvimi oluşturabilirsiniz. Araç takip veya mobil cihazlardan alınan gps geçmişi ile rota uyumunu takip edebilirsiniz.

Satış ve Müşteri Temsilcisi Bölge Planlama ve Optimizasyonu

Müşterilerinizin potansiyeline veya müşterilerinizin coğrafyadaki konumlarına göre bölgesel veya farklı segmentlerde ihtiyacınız olan müşteri ve satış temsilcilerinizi potansiyel olarak belirleyebilirsiniz.

Günlük, haftalık ve aylık olarak ziyaret takvim planlamasını çok önceden yapabilir, etkin bir şekilde müşteri ve sipariş yönetimi yapabilirsiniz.

Gps entegrasyonu ve Nosi ATC modülü ile birlikte bütünleşik rota ve ziyaret uyumunu görebilirsiniz. Rota ve müşteri ziyaret sapmalarını online takip edebilir ve uyarılar oluşturabilirsiniz.